İncesu'da tasarruf hizmete dönüşüyor

İncesu'da tasarruf hizmete dönüşüyor
Edtör Editör

2023 yılında kurulan Teknik Hizmet Atölyesi ile kendi araçlarının bakım ve onarımlarını yapan İncesu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, tasarrufla sağladığı 3 milyon lirayı halka hizmet ve yatırım olarak sunuyor.

İncesu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki araçların bakım ve onarımlarını sağlamak için kurduğu Teknik Hizmet Atölyesinde kendi personeli ile ustalık masrafı vermeden araçların motor, şansuzman, defransiyel gibi maddi kalemleri yüksek harcamalarını kendi iş gücü ile karşılayarak 3 milyona yakın tasarruf etti.

Belediye kasasında kalan tasarruf gelirleri halkın hizmetine ve yeni yatırımlara imkân sağladı. Konuyla ilgili açıklama yapan İncesu Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek, “Göreve geldiğimiz günden sonra Belediyemizin harcama kalemlerini tek tek inceledim. En fazla harcama kaleminin sanayide verdiğimiz ustalık masrafı olduğunu gördüm. Buna engel olmak için de belediyemizin kendi kademe binasının yanına Teknik Hizmet Atölyesi kurdum. Burada özel bir sanayi servisinde olan her imkânı hazırladık. Şimdi araçlarımızın bakım ve onarımları kendi personelimizin marifeti ile çok daha ucuza ve kısa sürede yapılarak, halkın hizmetine sunuluyor. Ülkemizde Hazine ve Maliye Bakanlığımızın açıkladığı Tasarruf tedbirlerine öncesinde olduğu gibi şimdi de dikkat ederek, elde ettiğimiz tasarruf gelirlerini halkımıza hizmet olarak sağlıyoruz. Bunu gerçekleştirirken halkımızın Belediyelere ödediği vergilerde işlerimizi kolaylaştırıyor. Önümüzde yeni süreçte de israfsız, temkinli ve yerinde yatırımlarla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

273 kez okundu
GÖNDER
whatsapp WhatsApp ihbar hattı
0 533 639 19 60
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
Reklamı Geç