Kayseri'de kurbanlıkların tavsiye edilen fiyatı açıklandı

Kayseri'de kurbanlıkların tavsiye edilen fiyatı açıklandı
Edtör Editör

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Kurban Bayramı öncesi kurbanlıkların tavsiye fiyatlarının belirlendiğini belirtti.

KTB Başkanı Recep Bağlamış, Kırmızı Etçiler Birliği Başkanı Ercan Aras, Veterinerler Odası Başkanı Akgün Ergül ve Kasaplar Odası Başkanı Mustafa Bayırbaş ile birlikte kurbanlık fiyatları ve alınacak tedbirlere ilişkin basın toplantısı düzenledi. 

KTB hizmet binasında düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Bağlamış, "Başkanlarımızla birlikte yapmış olduğumuz istişareler neticesinde, kurbanlık tavsiye fiyatları, 2024 yılı erkek büyükbaş canlı kilogram fiyatı 270 TL, damızlık vasfını yitirmiş dişi büyükbaş canlı kilogram fiyatı 220 TL, erkek küçükbaş canlı kilogram fiyatı 250 TL, damızlık vasfını yitirmiş küçükbaş canlı kilogram fiyatı  220 TL, büyükbaş hisse olarak 25 bin ile 30 bin TL arasında. Küçükbaş adet olarak kurbanlık 10 bin TL ile 20 bin TL arasında tavsiye fiyatları oluşmuştur" dedi. 

Kesim ücretlerine de değinen Bağlamış, "Büyükbaş kesim ücreti 5 bin TL, büyükbaş paylama ve parçalama hisse olarak 3 bin beşyüz TL, küçükbaş kesim ücreti olarak 1000 TL, küçükbaş paylama ve parçalama ücreti 1000 TL olarak öngörülmüştür. Kıyma çekim ücreti kilogram başına 15 TL olarak belirlenmiştir. Tarım İl Müdürlüklerimizin belirlediği kesim alanlarında, belediyelerin belirlediği kesim alanlarında ve diğer tesislerde kurban kesim hizmeti şehrimizde verilecektir" şeklinde konuştu.

295 kez okundu
GÖNDER
whatsapp WhatsApp ihbar hattı
0 533 639 19 60
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
Reklamı Geç